500+ należy się za okres ciąży? Jest wniosek
– Dzisiaj składam do inspektoratu ZUS w Gdyni wniosek o dopłatę do świadczenia 500+ w imieniu mojej małoletniej córki Ingi – powiedział poseł Lewicy, Marek Rutka. Dopłata ma obejmować okres od września 2019 do maja 2020 – czyli okres ciąży.

 

Wniosek swój motywuję opublikowanym uzasadnieniem do wyroku zamieszczonym na str. 140 w brzmieniu: „Życie ludzkie, byt człowieka zaczyna się od chwili poczęcia; nawet jeżeli w pewnej fazie rozwoju życie człowieka zależy od życia matki, od organizmu matki, dziecko poczęte nie może być traktowane jedynie jako 'fragment’ organizmu matki – jest bytem, podmiotem odrębnym wobec matki”.

Skoro byt człowieka (dziecka) zaczyna się z chwilą poczęcia, a świadczenie 500+ przysługuje na każde dziecko do osiągnięcia 18 roku życia, niezależnie od dochodu wnioskuję jak na wstępie

– uzasadnił Rutka

– Państwo polskie powinno brać odpowiedzialność za wyroki, które są w jego imieniu wydawane

– dodał poseł.
1 Komentarz

  1. I to jest dowód na wyroki z kapelusza, miernota sędziów wychodzi na jaw. Pokonani własną bronią.To niech płacą -urzędnik musi być odpowiedzialny i niech on ponosi konsekwencje swoich czynów., tak jak to było w Konstytucji z 1935 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*