Afera NCBiR. Żalek szantażuje PiS?
screen

Poseł klubu PiS, wiceszef Partii Republikańskiej Jacek Żalek miał ostrzec władze Zjednoczonej Prawicy, że „wyciągnie” z Sejmu pięciu posłów, a Prawo i Sprawiedliwość utraci większość – podaje „Rzeczpospolita”.

PiS nie może wyciągnąć konsekwencji wobec nadzorującego dotychczas NCBiR Jacka Żalka. Jak podaje „Rzeczpospolita”, źródła w PiS twierdzą, że ewentualne wyciąganie politycznych konsekwencji może mieć dla partii zbyt „bolesne reperkusje”. Pod znakiem zapytania stałaby również większość PiS w podlaskim sejmiku.

– Jacek grozi PiS, że może wyciągnąć ze Zjednoczonej Prawicy w Sejmie pięciu posłów i PiS straci większość. Druga sprawa to władza w terenie

– mówiła w rozmowie z „Rzeczpospolitą” osoba blisko związana z Prawem i Sprawiedliwością.

PiS ma związane ręce, jeśli chodzi o wyciągnięcie politycznych konsekwencji wobec Żalka. Wszystko przez to, że poseł prywatnie jest mężem radnej PiS w sejmiku na Podlasiu. Radną jest tam żona wiceministra, Justyna Żalek. Prawo i Sprawiedliwość ma tam 13 radnych, a PO i PSL – 12. Wliczając pozostałych radnych, PiS może liczyć na 16 głosów, a opozycja – na 15.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*