Afera SKOK Wołomin: Marcin D. (jeden z mężów Marty Kaczyńskiej) zatrzymany przez CBA
Rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował portal tvp.info.pl, że zatrzymanymi są Krzysztof B., Przemysław M. oraz Marcin D.

Mężczyźni zatrzymani są w sprawie prowadzonej wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie i dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r., w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej – powiedział Brodowski.

Jednym z zatrzymanych jest Marcin D. prywatnie były mąż Marty Kaczyńskiej. Mężczyzna pracował jako trójmiejski i warszawski adwokat. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

CBA zatrzymało także byłego urzędnik państwowego wysokiego szczebla, który w latach 2004-2005 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Trzecim z zatrzymanych jest warszawski biznesmen.

Jak czytamy na stronie CBA, czynności związane z zatrzymaniami miały miejsce w Gdyni, Szczecinie oraz w podwarszawskiej miejscowości. Obecnie funkcjonariusze prowadzą przeszukania. Jeszcze dziś zatrzymani zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

W programie „Money. To się liczy” wystąpił Leszek Balcerowicz:

– Największym skandalem jest to, że pan Krzysztof Bierecki, senator z nadania PIS-u i twórca machiny SKOK nie znalazł się w orbicie zainteresowania prokuratury kierowanej przez Zbigniewa Ziobrę. To pokazuje, co się stało w Polsce z wymiarem sprawiedliwości. Dochodzi do oskarżenia wybitnego urzędnika państwowego, czyli pana Wojciecha Kwaśniaka, którego ściga prokurator awansowany przez Ziobrę a pan Bierecki triumfuje. To jest rzecz niesłychana! Ta ekipa chroni aferę SKOK
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*