Andrzej Duda: Zawetowałem aż dziewięć ustaw
Dwie ustawy sądowe, ordynacja do europarlamentu czy ustawa o regionalnych izbach obrachunkowych – takie ustawy zawetował Andrzej Duda.

Andrzej Duda stwierdził, że głos różnych środowisk brał pod uwagę, wetując ustawy, „nawet wbrew woli ugrupowania, z którego kandydowałem w wyborach prezydenckich i z którego wyszedłem”.

Podejmowałem odpowiedzialne decyzje po to, aby zachować stabilność w Polsce. Uważałem, że taki jest obowiązek prezydenta

 – dodał w wywiadzie w TVP Info..

Są także ustawy, które skierowałem do Trybunału Konstytucyjnego

– dodał prezydent.
2 Komentarze

  1. Pod wpływem masowych protestów pod sądami w każdym miescie w Polsce, Duda w końcu zawetował dwie ustawy Ziobry, ale za chwilę Duda przedłożył do sejmu te same ustawy już przez siebie poprawione, ale okazało się, że te poprawione ustawy autorstwa Dudy JESZCZE BARDZIEJ NISZCZYŁY SĄDY NIŻ ZAWETOWANE USTAWY! Czyli wychodzi na to, że te weta Dudy miały na celu tylko uspokojenie wzburzonych Polaków, bo za chwilę Duda przedłożył ustawy jeszcze bardziej niszczące sądy. Co do ustaw skierowanych do Trybunału Konstytucyjnego, to w sytuacji gdy pisowski rząd w pełni kontroluje TK, jest z góry wiadomo, że TK wyda wyrok zgodny z rozkazem wydanym przez Kaczyńskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*