Babcia Kasia szykanowana
screen

5 aktów oskarżenia i 6 wniosków o ukaranie Katarzyny A., aktywistki znanej jako „Babcia Kasia”, wpłynęło w 2021 roku do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Ostatni akt oskarżenia skierowano pod koniec kwietnia w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej trzech funkcjonariuszy.

Tym razem Katarzyna A. została oskarżona w związku ze zdarzeniem, do którego doszło 26 marca przy Placu Powstańców Warszawy. Z przedstawionych „Babci Kasi” przez śródmiejską policję zarzutów wynika, że aktywistka miała naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji, którzy pełnili obowiązki służbowe. Kobiecie zarzucono m.in. szarpanie mundurowych, kopanie, odpychanie. Katarzyna A. miała także tych policjantów znieważyć.

Jak przekazała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, od początku 2021 roku do śródmiejskiego sądu wpłynęło pięć aktów oskarżenia przeciwko „Babci Kasi” i sześć policyjnych wniosków o ukaranie. Jeden z takich wniosków został w minionym tygodniu przez sąd oddalony. Sędzia wtedy wykazała kłamstwa policjantów.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*