Banaś podał się do dymisji? Witek jej nie przyjęła?
Marian Banaś podał się do dymisji w piątek – dowiedziała się DGP.

Według ustaleń Dziennika Gazety Prawnej Marian Banaś podał się do dymisji. Jednak marszałek sejmu Elżbieta Witek odesłała mu to pismo!

Jak ustalili dziennikarze w piątek przed południem do gabinetu marszałek  przyjechał kierowca z NIK z pismem od prezesa Mariana Banasia.

-Kierując się Dobrem Polski, Najwyższej Izby Kontroli oraz mojej rodziny, składam rezygnację – tak brzmiała treść pisma adresowanego do marszałka Sejmu.

Elżbieta Witek stwierdziła, że nie może przyjąć takiej treści i odesłała mu inaczej zredagowane pismo z rezygnacją. W piśmie wskazaała, że na podstawie art. 17 ustawy o NIK Banaś miał się zrzec stanowiska i zgodnie z art. 21 ust. 3 wyznaczyć do pełnienia obowiązków wyznaczyć z dniem złożenia mandatu Tadeusza Dziubę. To dwa dni dzień wcześniej wybrany wiceprezes Izby. Banaś nie chciał się zgodzić.

Oryginał rezygnacji marszałek Witek odesłała do NIK nie pozostawiając sobie żadnego potwierdzenia…

Centrum Informacyjnego Sejmu:

W nawiązaniu do doniesień medialnych, chciałbym zakomunikować, iż do sekretariatu Marszałek Sejmu nie wpłynęło pismo, opisane w artykule. Co jednocześnie oznacza, że Marszałek Sejmu nie mogła się z nim zapoznać, ani tym bardziej go odesłać. Jednocześnie należy podkreślić, że Marszałek Sejmu nie spotkała się z kierowcą z Najwyższej Izby Kontroli, który – według relacji w jednym z portali – miał w piątek przyjechać do gabinetu drugiej osoby w państwie”

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*