Barbara Skrzypek odchodzi. To koniec PiS?
Barbara Skrzypek, najbliższa współpracownica Jarosława Kaczyńskiego, przechodzi na emeryturę – dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Kobieta z prezesem PiS pracuje od 30 lat.

Obecnie Skrzypek jest szefową kancelarii prezesa PiS i biura prezydialnego partii rządzącej. Kobieta zarządza, z kim Kaczyński rozmawia oraz jest odpowiedzialna za obieg dokumentów. Jest również pełnomocniczką Instytutu Lecha Kaczyńskiego. Posiadała także udziały w Srebrnej.

Swoje odejście na Nowogrodzkiej Skrzypek ogłosiła sama, twierdząc, że jest już zmęczona.

Nie wiem, czy da się wejść w buty Barbary Skrzypek, patrząc na to, jak wiele ma doświadczenia. Ona posiada niszową wiedzę, wynikającą z trzech dekad pracy z prezesem. Wie, kogo do biura zaanonsować, kogo kulturalnie odesłać z kwitkiem. W pewnych kwestiach nie musi się już konsultować z Jarosławem Kaczyńskim, tak dobrze go zna. Są przyjaciółmi

– mówią rozmówcy Wirtualnej Polski.


Przypomnijmy, że bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego Barbara Skrzypek, znana również dzięki serialowi „Ucho Prezesa” jako pani Basia, w przeszłości była sekretarką ważnych urzędników należących do PZPR.

Jak przypomina Krzysztof Brejza, cytując fragment książki Michała Krzymowskiego pt. „Jarosław”, Barbara Skrzypek była m.in. sekretarką gen. Michała Janiszewskiego. Od 1950 roku należał on do PZPR, a od 1972 roku był szefem gabinetu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Pani Basia pracowała również w sekretariacie przedostatniego komunistycznego premiera Zbigniewa Messnera.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*