Białoruś chwali Morawieckiego
gov.pl

Szef białoruskiej dyplomacji Władimir Makiej skomentował w mediach społecznościowych wystąpienie Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim.

We wpisie w mediach społecznościowych przywołał wypowiedzi znanego europejskiego polityka, m.in. „Niestety wciąż słyszymy o podziale na lepszych i gorszych. Zbyt często mamy do czynienia z podwójnymi standardami w Europie”, czy też „zasady gry powinny być takie same dla wszystkich. Niedopuszczalne jest narzucanie innym swoich decyzji bez podstawy prawnej. Dlatego szczególnie niedopuszczalne jest używanie języka szantażu finansowego”.

To wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, które padły w Parlamencie Europejskim podczas debaty na temat łamania zasad praworządności w Polsce.

„Te opinie słowo w słowa powtarza istotę wielu wypowiedzi przywódców Białorusi i prezydenta Łukaszenki osobiście oskarżonego o »autorytaryzm«, a nawet »dyktaturę«. Są oczywiście kontrowersyjne momenty, ale ogólnie szczerze wspieram pana Morawieckiego w jego słusznym gniewie przeciwko szantażowi cywilizacyjnemu i przymusowi gospodarczemu”

– przyznał białoruski polityk.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*