Carrefour nie będzie się reklamował w TVPiS. Ważny powód
Francuska sieć sklepów zrezygnowała z reklamowania się w mediach pisowskich po tym, jak użytkowniczka Twittera wskazała, w jaki sposób wypowiadają się one o osobach LGBT.

Użytkowniczka Twittera o pseudonimie Claire Underwood  zarzuciła sieci Carrefour, że jej wydatki reklamowe finansują nienawiść do osób LGBT wskazując, że na portalu tvp.info jednym z działów serwisu lub tagów było hasło „tęczowa zaraza”.

Do sprawy odniosła się francuska i polska centrala firmy – informują wiadomoscihandlowe.pl.

Przedstawiciele sieci na doniesienia odnośnie do języka używanego przez TVP odpowiedzieli: „Witamy, te treści nie odzwierciedlają naszych wartości. Po zgłoszeniu zatrzymaliśmy bieżącą kampanię. Podwoimy naszą czujność z Carrefour Polska na te tematy.”

1/3) Nasza sieć nie planuje zmian swojej dotychczasowej polityki reklamowej. Wszędzie tam gdzie reklamy naszej firmy się ukazywały, nadal będą wyświetlane. Wskazana w poście na Twitterze reklama, została błędnie wyświetlona w związku z zautomatyzowanym zakupem kampanii…

2/3) reklamowych na platformach VOD, na co natychmiast zareagowaliśmy wstrzymując ją oraz wdrażając silniejsze wykluczenia dla tego rodzaju automatycznych kampanii (wykluczenia dot. m.in. tematów związanych z rasizmem, dyskryminacją, seksem, przemocą, itp.).

3/3) Carrefour Polska to firma, która przestrzega najwyższych standardów w zakresie poszanowania różnorodności swoich klientów, pracowników oraz partnerów biznesowych.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*