CBA dostanie miliony na inwigilację
Do ABW, AW, SWW i CBA trafić ma w 2020 r. o 100 mln zł więcej niż wcześniej zakładano w budżecie. Stanie się tak na wniosek posłów PiS.

Wniosek ws. dodatkowych 100 mln zł złożyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z komisji ds. służb specjalnych. Posłowie PiS wnioskują teraz m.in. o 37,4 mln zł dla CBA, choć już wcześniej rząd w projekcie budżetu na rok 2020 przeznaczył na tę formację 213 mln zł.

PiS zwiększa środki na CBA, choć „agenci nie potrafią upilnować swoich pieniędzy”. Czy to dla ukrycia dziury po wyparowanych 15 milionach?

Podczas dyskusji posłowie KO wyrazili sprzeciw wobec wniosku dotyczącego zwiększenia wydatków na służby specjalne. Dariusz Rosati ocenił, że trudno jest dyskutować nad częściami budżetu dotyczącymi służb specjalnych kiedy posłowie komisji finansów publicznych nie wiedzą, na co te pieniądze idą. Jego sprzeciw wzbudziła propozycja zwiększenia wydatków budżetowych na CBA o 37,4 mln zł. Rosati ocenił, że CBA nie było skuteczne gdy sprawdzało Mariana Banasia przed wybraniem go na szefa NIK. Przypominał też ostatnie doniesienia medialne, według których z funduszu operacyjnego CBA miało zginąć nawet 15 mln zł.

„To wymaga gruntownej kontroli w CBA” – stwierdził Rosati.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*