CBA weszło do domu Banasia – ponownie




Trwa przeszukanie domu Jakuba Banasia, syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia.

Według nieoficjalnych informacji agenci CBA wykonują czynności na polecenie prokurator Elżbiety Pieniążek z Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych byłego ministra finansów, a dziś prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Jak informuje Onet, który rozmawiał z Jakubem Banasiem, kontrola prowadzona jest w domu syna prezesa NIK, który znajduje się pod Warszawą. Portal podaje, że przeszukania mają związek ze sprawą słynnej krakowskiej kamienicy, należącej do Mariana Banasia. Z dokumentu wydanego przez prokuraturę w Białymstoku wynika, że „na obecnym etapie śledztwa niezbędne jest zgromadzenie dokumentacji”.

– Trudno uznać za przypadkową kolejną rewizję w tych samych pomieszczeniach rodziny Banasiów tuż przed publikacją przez NIK informacji o nieprawidłowościach przy wyborach kopertowych i skali przewinień rządu

– mówi pełnomocnik Mariana Banasia, mecenas Marek Małecki w rozmowie z WP.pl.




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*