CBA zatrzymało syna Mariana Banasia?
Syn szefa NIK Mariana Banasia został zatrzymany? Takie informacje opublikował Onet.pl

Z informacji Onetu wynika, że najpierw CBA weszło do mieszkań Banasia (w Krakowie i Warszawie), a przed godziną 12:00 zatrzymało syna szefa NIK, Jakuba.

Jakub Banaś poinformował Onet, że został zatrzymany przez CBA. W serii sms-ów napisał m.in., że agenci mają nakaz zatrzymania jego rzeczy oraz przeszukania jego pokoju hotelowego oraz samochodu. CBA nie potwierdziło jednak tej informacji.

Jakub Banaś, absolwent prawa, początkowo pracował „na swoim”: był współzałożycielem Krakowskiej Kancelarii Prawa Gospodarczego, a potem prezesem zarządu w firmie doradczej Open Qualis. W 2017 r., czyli mniej więcej w połowie rządów PiS, zaczęła się jego kariera w państwowych spółkach.

W godzinach porannych CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia w Krakowie i Warszawie, zatrzymano również byłego posła PIS, agenta Tomka.

Nie ma takich przypadków. Chcą coś politycznie przykryć

– powiedział WP Marek Biernacki, były koordynator ds. służb specjalnych. Jak podkreślił, w środę przypada ostatni dzień kadencji obecnego szefa CBA Ernesta Bejdy.

Stąd takie rozgorączkowanie służb, a także prokuratorów. Dziwię się, że porywają się na uderzenie w jedną z najważniejszych osób w państwie, czyli szefa NIK. Trzeba przeanalizować, czy CBA w ogóle miało prawo wejść do mieszkań Mariana Banasia, skoro jest on chroniony immunitetem

– mówi były minister w rządzie PO-PSL.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*