Czarnecki z PiS donosi na Trzaskowskiego Unii
screen

24 lutego odbyła się dyskusja na temat petycji w sprawie awarii „Czajki” i zanieczyszczenia rzeki Wisły w okolicach Włocławka. Głos na forum europarlamentu w sprawie zabrali eurodeputowani PiS, Kosma Złotowski i Ryszard Czarnecki.

Kosma Złotowski przypomniał, że oczyszczalnia ścieków „Czajka” to największa tego typu instalacja w Polsce, która obsługuje całą Warszawę. „Sam pomysł przeprowadzenia specjalnego rurociągu transportującego nieczystości z miasta do oczyszczalni nie był zły, ale projekt, jak się okazało, wykonano fatalnie i z niewłaściwych materiałów” – zauważył.

„Oczyszczalnia powstała w dużej mierze ze środków europejskich, więc zasadne jest pytanie, czy środki zostały wydane właściwie. Myślę, że Komisja Europejska i Komisja Środowiska powinny się tej sprawie przyjrzeć bliżej” – powiedział europoseł.

Poseł nie dodał, że to wynik działalności prezydenta Kaczyńskiego.

Ryszard Czarnecki przyznał, że jest zaniepokojony sytuacją, w której w Komisji PETI pojawia się kolejny temat, na który Komisja Europejska nie jest w stanie udzielić pisemnej odpowiedzi. Jak zauważył, w jednym przypadku KE mówi, że przygotowała odpowiedź, której jednak Komisja PETI nie otrzymała, a w drugiej po prostu jej nie przygotowała. „To nie są wakacje, sytuacja jest trudna, jest pandemia, pracujemy w pewnym stopniu zdalnie, ale KE nie zawiesiła swojej aktywności, takie sytuacje nie mogą występować” – podkreślił były wiceprzewodniczący PE.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*