Członkowie PZPR przejmują PKO BP. Kasa pod ręką Kaczyńskiego?
Maciej Łopiński został przewodniczącym Rady Nadzorczej PKO BP a Wojciech Jasiński jej wiceszefem.

Maciej Łopiński to były członek PZPR p.o. Prezesa TVP. Gdańszacznin – do PZPR wstąpił w 1971 po Grudniu 1970 . Ten fragment życiorysu jest w newsach pomijany . Z PZPR wypisał się w 1981 roku. W tym czasie pracował jako dziennikarz. Najpierw w „Głosie Wybrzeża”, później w tygodniku „Czas”.

Wojciech Jasiński był działaczem ZSP na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1976 r. wstąpił do PZPR.  Jasiński twierdzi, że był szeregowym członkiem PZPR-u, faktem jest jednak, że kierował w wydziałem wewnętrznym urzędu miejskiego w Płocku, który odpowiadał między innymi za wydawanie dowodów, a także opiniował wydawanie paszportów.

 
1 Komentarz

  1. To tylko świadczy,jak krótką ławkę ma PiS,musi zatrudniać emerytów…Dość trudno znaleźć aktywnych fachowców w wieku emerytalnym,którzy nie mieliby „kontaktów” z ZSP – przynajmniej w ekonomii.Młodzieży należy wyjaśnić,że jedyną możliwością praktyk zagranicznych studentów ekonomii był AIESEC do ktorego należało ZSP,a nie poszczególni studenci.To w ZSP zdobywali kwalifikacje wszyscy urodzeni w latach ’50 i ’60 ekonomiści.Jakoś młodszych w PiS brak…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*