Czy Jędraszewski to szatan w ciele biskupa?
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.  Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. […] A więc: poznacie ich po ich owocach.

W Krakowie odbył się protest przeciwko biskupowi Jędraszewskiemu. Uczestnicy zgromadzili się na krakowskim rynku i przeszli pod siedzibę Kurii Metropolitalnej przy ulicy Franciszkańskiej 3. Pod pod oknem papieskim  domagali się odwołania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z funkcji metropolity krakowskiego i reakcji Kościoła na mowę nienawiści.

Na transparentach uczestników protestu można było przeczytać hasła „Stop nienawiści”, „Jędraszewski, twoja wielka wina”, „Hipokryzja”, „Jędraszewski! Precz z Krakowa!”, „Chcemy prawdy, nie kłamstw”. Niektórzy mieli też ze sobą tęczowe flagi.

Dlaczego? To pokłosie wypowiedzi duchownego, który w sierpniu podczas mszy w Bazylice Mariackiej nazwał członków społeczności LGBT „tęczową zarazą”. Święty Paweł pisał tymczasem, że owocem Ducha są miłość, radość i pokój.  I nie tylko. Jeszcze cierpliwość, uprzejmość, wierność, łagodność i opanowanie.

 

Przed siedzibą kurii uczestnicy protestu zrównali się z grupą zwolenników arcybiskupa. W pierwszym rzędzie zgromadzenia popierającego Jędraszewskiego szła małopolska kurator oświaty z PiS, Barbara Nowak.

 

Strzeżcie się fałszywych proroków…. Tak, tacy zadowalają się rytuałami, a autentyczna przemiana świata, zwłaszcza siebie samych w duchu Ewangelii, wcale ich nie interesuje.

Protestujacy: „Prawdziwa modlitwa jest w sercach, do Boga, a wy używacie modlitwy jako narzędzia do walki”, „Jesteście hipokrytami, jesteście obrzydliwi, gwarantujemy, że Jędraszewski skończy w więzieniu”

 

Jędraszewski? Czy jesteś szatanem? Czy jesteś fałszywym prorokiem?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*