Duda: ministrowie zarabiają 7 tys, mieszkanie w Warszawie kosztuje tysiąc zł




screen

Andrzej Duda wypowiedział się na temat zarobków ministrów, które uznał za stosunkowo niskie. Prezydent stwierdził także, że wynajem mieszkania w Warszawie to koszt 1000 zł.

W wywiadzie na antenie Radia Maryja Andrzej Duda w odpowiedzi na pytanie jednego ze słuchaczy, wypowiedział się na temat niskich zarobków ministrów kosztów wynajmu mieszkań w Warszawie.

– Jeśli chodzi o zarobki ministrów w dzisiejszych czasach, to rzeczywiście jak na skalę odpowiedzialności, którą ponoszą i pracy, jaką wykonują, są one nieadekwatne do tego, co zarabia się na różnych stanowiskach w firmach czy bankach. Wiceministrowie zarabiają bardzo mało

– tłumaczył Andrzej Duda.

Szanowny Panie P rezydencie:

Ile zarabia minister?  Blisko 15 tys. zł. Przy czym wynagrodzenia zasadnicze to 10 tys. zł, a dodatek funkcyjny – 2,7 tys. zł. Reszta do dodatki. Jak podaje RMF FM, 55 ze 112 ministrów bądź wiceministrów jest także parlamentarzystami. Z tego powodu mogą liczyć na dwie pensje.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił także uwagę, że część osób pracujących w ministerstwach jest obarczona kosztami związanymi z wynajmem mieszkania w Warszawie – to kwota rzędu 1 tys. zł. miesięcznie.

Jeśli zarabia na rękę, powiedzmy, 7 tys. zł, to jak płaci 1 tys. zł za mieszkanie, to znacząco obniża mu pensję

– powiedział Duda.

Szanowny Panie P rezydencie:

Koszt najmu mieszkania w Warszawie, 40 metrów, w dalszych dzielnicach: 2,2 tysiąca złotych. 1000 zł to się płaciło około 15 lat temu. Jak nie więcej…

A ty Szanowny Panie P rezydencie wiesz ile zarabiasz?

Nie? Podpowiemy:  dokładnie 19 890, 34 zł brutto. Ile to netto? Poszukaj na google.pl




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*