Duda nie pokaże zdjęć z zaprzysiężenia Piotrowicza i Pawłowicz. Wstydzi się?
Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy odmówiła redakcji Gazeta.pl udostępnienia zdjęć z uroczystości zaprzysiężenia Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Piotrowicz bezskutecznie kandydował w październikowych wyborach parlamentarnych do Sejmu, Pawłowicz nie zdecydowała się na start. W listopadzie klub PIS zgłosił ich do Trybunału Konstytucyjnego.

W kwietniu 2016, lutym 2017 i styczniu 2018 z uroczystości zaprzysiężenia nowych sędziów TK pojawiały się obszerne relacje. Tym razem Kancelaria prezydenta zamieściła lakoniczny komunikat:

Nowo wybrani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałami z dnia 21 listopada 2019 r. sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Pani Krystyna Pawłowicz, Pan Stanisław Piotrowicz i Pan Jakub Stelina, złożyli wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie.Gazeta.pl zwróciła się o udostępnienie zdjęć. Oto odpowiedź:

Wykonane podczas uroczystości zdjęcia mają charakter pomocniczy, służą jedynie do celów wewnętrznych, pozbawione są waloru oficjalności (nie zostały wykonane w celu publikacji) i nie podlegają udostępnieniu w trybie i na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia  6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. „Kancelaria Prezydenta RP spełniła obowiązek informacyjny w przedmiotowej sprawie poprzez zamieszczenie komunikatu o wydarzeniu na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP”

– informuje Biuro Prasowe.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*