Duda: nie widzę powodu jechać na Światowe Forum Holocaustu
Duda obrażony. MSZ milczy, nie załatwiło przemowy. Putin narzuci swoją narrację.

Jak to się stalo, że po zaproszeniu prezydenta Polski ani służby dyplomatyczne MSZ ani prezydenta nie były w stanie wynegocjować przemówienia? Czy w ogóle jedni i drudzy spytali o to, starali się? Czy liczyli że powitają ich jak królów?

Nie będę brał udziału w obchodach w Jerozolimie 23 stycznia. Stanowisko całego polskiego rządu i moje było takie, że albo Polska będzie mogła tam zabrać głos, albo nie będę brał udziału w tym wydarzeniu

– poinformował podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

Zdaniem Andrzeja Dudy, brak wystąpienia polskiego prezydenta w trakcie tych uroczystości to „zakłamywanie historii”.

Nie widzę powodu, dlaczego miałby wystąpić prezydent Rosji, Niemiec, Francji, przedstawiciele Wielkiej Brytanii i USA w takim miejscu z takiej okazji, w związku z tą wielką rocznicą, a nie mógłby się wypowiedzieć prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy to ze strony rosyjskiej, w szczególności ze strony prezydenta Rosji Władimira Putina padają pod adresem Polski oskarżenia, które są sprzeczne całkowicie z prawdą historyczną i które służą próbie poniżenia nas jako społeczeństwa i zakłamywaniu historii

– powiedział prezydent.

Nie jest brane też pod łuwage rozwiazanie, gdy Duda  pojedzie j na miejscu na własnej konferencji odniesie się bezpośrednio do słów Putina.

Brawo prezydent!
2 Komentarze

  1. Powinien jechać i jesli nie na spotkaniu to sam winien zorganizować konferencje i się odnieść do sytuacji.Tym że będzie sie obrażał nic nie wskura a przeciwnie tylko zachęci naszych wrogów. Zachowanie takie to dawanie im przyzwolenia nie godne prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*