Andrzej Duda ciężko pracował całe święta
Wszyscy dopytywali gdzie jest Andrzej Duda. Ujawnił się, W TVP Info. Ogłosił, że spotka się z premierem i ministrami w ramach Rady Gabinetowej.

Wywiad w TVP Info, żeby nikt nie zadał prezydentowi niewygodnych pytań i Rada Gabinetowa a nie Rada Bezpieczeństwa Narodowego z opozycją w tym samym celu.

Prezydent na urlopie.

– Opozycja mówi, że nie zabrał pan głosu, bo był pan na urlopie

– powiedziała prowadząca Danuta Holecka.

Sądzę, że politycy opozycji byli na urlopie 27 grudnia, kiedy ja pracowałem tutaj w Pałacu Prezydenckim. Proszę zapytać pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, czy pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, czy byli kiedykolwiek na urlopie. Prezydent nie ma urlopu, prezydent musi być dostępny 24 godziny na dobę

– powiedział Andrzej Duda.

Dla mnie to był trudny czas, nie były to dla mnie wcale łatwe święta, ani łatwy czas poświąteczny, właśnie dlatego, że kiedy większość ludzi mogła odpoczywać, ja miałem dużo pracy, dużo spotkań, które wymagały wielu, wielu, wielu konsultacji, koncentracji. To są bardzo ważne polskie sprawy, odpowiedzialnie podchodzę do wykonywania obowiązków prezydenta

– dodał.
Iran.

W wywiadzie Prezydent podkreślił, że sytuacja na Bliskim Wschodzie jest monitorowana. Pytany, czy zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego, odparł, że obecnie „nie ma problemu o charakterze szeroko-wieloletnio-strategicznym”.

– Podjąłem decyzję i poinformowałem o tym pana premiera, że na najbliższy wtorek zwołuję radę gabinetową

– stwierdził Andrzej Duda.

Prezydent Duda chce rozmawiać na temat spraw bezpieczeństwa Polski tylko z rządem, czyli we własnym gronie. Opozycja reprezentująca 10 milionów Polek i Polaków jest konsekwentnie przez prezydenta wykluczana.

– skomentowała na Twitterze wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Putin.

Prezydent odniósł się także do milczenia po wypowiedziach Putina.

 Zareagowaliśmy adekwatnie do sytuacji. Odczytaliśmy to, ja i eksperci, jako prowokację skierowaną pod naszym adresem, przede wszystkim przed wielkimi uroczystościami. Uznaliśmy, że jakakolwiek gwałtowna reakcja wywołałaby tylko awanturę, która prowadziłaby do nie wiadomo jakich skutków – skomentował Andrzej Duda. My sprowokować się nie daliśmy.

– podkreślił prezydent.

Izrael.

Co do obecności tam zwróciłem się do organizatorów z jednym zasadniczym oczekiwaniem: jako przedstawiciel kraju, którego najwięcej obywateli zostało bestialsko zamordowanych przez nazistowskich Niemców w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, będę mógł tam również zabrać głos

– powiedział prezydent Andrzej Duda w TVP.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*