Dyrektorka zespołu szkół ponadpodstawowych okradła WOŚP!
Sąd Rejonowy w Tarnowie skazał Alicję C.-F. na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Kobieta musi zapłacić również 4 tysiące złotych grzywny.

Wszystko miało miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 r. Dyrektorka tarnowskiego technikum koordynowała pracę wolontariuszy. Pieniądze ze zbiórki były rozliczane w jej gabinecie. Alicja C.-F. liczyła bilon, a uczniowie banknoty. Potem kwota była wpisana do protokołu. Wolontariusze mieli jednak zastrzeżenia. Okazało się, że widniała jedynie suma zawierająca bilon od darczyńców.

Dyrektorka łącznie przywłaszczyła 5,7 tys. zł. Alicja C.-F. usłyszała zarzuty, ale nie przyznała się do winy. Fałszowała również podpisy uczniów.

Dyrektorka tłumaczyła się pomyłką. Po paru dniach kwota została uzupełniona. Oskarżona miała zapomnieć donieść gotówkę. W dniu finału miała zasłabnąć, a potem nie zdążyć zrobić przelewu…

Radiokrakow.pl podaje, że w środę Sąd Rejonowy w Tarnowie skazał oskarżoną na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Kobieta musi zapłacić również 4 tysiące złotych grzywny oraz ma pokryć koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny.


Przeciwko Alicji C.-F. toczą się również dwa inne postępowania dotyczące podejrzanych zbiórek i przywłaszczenia pieniędzy.
1 Komentarz

  1. Powinna zostać wywalona na zbity pysk , niestety jeśli jest z PiS to po odwołaniu będzie niewinna , w końcu nie okradła kościoła lub księdza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*