Dzięki 500 plus urodzenia nie wzrosły i nie wzrosną – potwierdza rząd
Barbara Socha, pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej i wiceszefowa resortu rodziny przyznała, że dzięki programowi 500 plus liczba dzieci nie wzrosła i nie wzrośnie.

– Nie wzrosły i nie wzrosną – odpowiada Socha dziennikarce Radia Wnet. – Powiem więcej, one spadną. Ponieważ coraz mniej kobiet może te dzieci rodzić – wyjaśnia wiceszefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Potwierdza ona opinie demografów i ekspertów, którzy już od dawna mówili, że program 500 plus nie spowoduje zwiększenia liczby urodzeń w kraju, choć rocznie wydajemy na niego ok. 42 mld zł.

Natomiast w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, Barbara Socha, ostrzega, że jeżeli nic się nie zmieni w mentalności Polaków, to do końca stulecia zostanie nas 17 milionów.

Przypomnijmy że w październiku 2018 urodziło się 33 tys. dzieci (35 tys. rok temu). Zmarło 34,5 tys. osób (36,1 tys. rok temu). Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to 376 tys. Najmniej od 3 lat. Deficyt demograficzny największy od II WŚ. O 34 tys. więcej osób zmarło, niż się urodziło w ostatnich 12 miesiącach.

Co na to ekspremier Beata Szydło i eksminister Elżbieta Rafalska?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*