Dziennikarz demolujący śmietnik zwolniony z TVP
Reporter TVP3 Tomasz Zalewa rozrzucał śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie, żeby nakręcić materiał o brudzie w mieście. Na gorącym uczynku przyłapał go miejski monitoring.

Kamery zarejestrowały, jak wyciąga śmieci ze śmietnika i rozrzuca je na placu Kaczyńskiego, by za chwilę przedstawić to jako skandal w narodzie. TVP3 po tym, jak wszystkie media zaczęły nagłaśniać manipulację materiału, usunęła go ze swojej strony.

O nietypowym zdarzeniu poinformowano w czwartek (13 sierpnia) na oficjalnym profilu miasta Lublin na Facebooku.

„Hej TVP3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje 'dziennikarstwo’. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający”

Stanowisko dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Lublin Ryszarda Montusiewicza.

Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.

P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej.

Ryszard Montusiewicz, dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Lublin

W sieci dyskutowano, czy taka forma reportażu była fantazją reportera, czy zlecono mu rozrzucenie śmieci i zmanipulowanie materiału.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*