Emilewicz chce zgotować kobietom piekło!
Emilewicz w Polsat News, zapytana przez Tomasza Machałę o protest i wypowiedzenie przez polski rząd konwencji stambulskiej,  odpowiedziała, że nie popiera tego dokumentu.

– Konwencja budzi ogromne kontrowersje, popieram jej wypowiedzenie – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Konwencja Rady Europy z 2011 r. o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencja stambulska) ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji; oparta jest na idei, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze.

Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała – w 2015 r.

W piątek organizacje kobiece planują protest „Nie dla legalizacji przemocy domowej” przeciwko wypowiedzeniu przez Polskę konwencji stambulskiej. Manifestacja odbędzie się 24 lipca o 17:30 przed siedzibą Ordo Iuris w Warszawie. To ta organizacja przygotowała petycję w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej. W podobnym tonie wypowiedział się Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
1 Komentarz

  1. Ta kobieta dla kariery zrobi wszystko to o czym normalny (normalna) nie pomyśli!Początkowo budziła nawet sympatię.Teraz ten wyjątek potwierdził to że w tej formacji każdy dostaje f…a .Co oni biorą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*