Emilewicz na tajnym spotkaniu przeciwko Gowinowi?
Jak ustaliła Wirtualna Polska, w ubiegłym tygodniu Jadwiga Emilewicz spotkała się z Andrzejem Dudą. Jednym z tematów rozmów było pozostanie posłanki w rządzie.

Do spotkania doszło w połowie ubiegłego tygodnia w Pałacu Prezydenckim.  Emilewicz miała sondować ewentualne wsparcie ze strony prezydenta podczas planowanej rekonstrukcji rządu.

– Emilewicz najchętniej zostałaby w rządzie i nadal zajmowała się tym co robiła dotychczas, czyli gospodarką i przedsiębiorczością. Prezydent docenia jej dotychczasową pracę i zaangażowanie. Ale decyzja o rekonstrukcji nie zapada na Krakowskim Przedmieściu, a na Nowogrodzkiej – mówi WP osoba z otoczenia Pałacu Prezydenckiego.

– Gowin chciałby otrzymać tekę wicepremiera i nadzorować połączony resort nauki i rozwoju. W takim układzie mogłoby się znaleźć miejsce dla Emilewicz, jako wiceministra. Pytanie: czy sama posłanka Porozumienia zaakceptowałaby rezygnację ze stanowiska wicepremiera i zdecydowałaby się objąć się jedynie stanowisko wiceministra. I to w resorcie na czele którego stałby Gowin…– mówi dalej informator.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*