Firma związana z doradcą Dudy zarobiła miliony na testach na koronawirusa
prezydent.pl

Spółka Blirt osiągnęła rekordowe przychody i zysk dzięki rządowym zamówieniom na testy na koronawirusa. W radzie nadzorczej zasiada Jerzy Milewski -doradca Andrzeja Dudy, były gdański radny Prawa i Sprawiedliwości oraz były prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, w czasach poprzednich rządów PiS.

Wstępne wyniki Blirt za pierwszy kwartał 2020 r. wskazują, że spółka ma przychody 6,1 mln zł wobec 2,2 mln zł w pierwszym kwartale 2019 r. Zysk wyniósł 0,4 mln zł, a przed rokiem była strata 0,39 mln zł. Spółka przyznaje, że największy wpływ na finanse miała realizacja dwóch zamówień dla rządu na dostawę testów do wykrywania wirusa SARS-CoV-2.

Firma dostała zlecenie bez przetargu.

Działająca na rynku biotechnologicznym i farmaceutycznym spółka Blirt, wydała oficjalne oświadczenie w związku z publikacjami medialnymi na temat dwóch rządowych zleceń dostarczenia zestawów diagnostycznych wykrywających koronawirusa.

„Pan Jerzy Milewski, o którym wspomniano w publikacjach, posiada marginalny 1,53-proc. pakiet akcji spółki, czyli nie ma wpływu na bieżące decyzje biznesowe firmy, w tym na decyzję dotyczącą dystrybucji testu wykorzystywanego w diagnostyce koronawirusa. Jego działalność polityczna i społeczna jest jego prywatną sprawą, niezwiązaną z Blirt” – czytamy w oświadczeniu.

Spółka informuje ponadto, że w drugiej połowie lutego br. pozyskała od swojego wieloletniego, angielskiego partnera specjalistyczne testy do wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 we wczesnych etapach infekcji. Testy realizowane są za pomocą techniki tzw. Real-Time PCR i mają być rekomendowane przez WHO jako najbardziej wiarygodne.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*