Jadzia znowu coś palnęła. Szydło wściekła. Trzeba prostować….
Nie ma żadnych planów, aby zmieniać sposób realizacji programu naszego rządu, jakim jest 500 plus”- powiedziała w rozmowie z Business Insider Polska wicepremier i minister rozwoju Jadzia Emilewicz.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w piątkowym wywiadzie dla money.pl pytana była o możliwość wypłacania świadczeń w formie bonu. Powiedziała:

„Tak, potwierdzam, będziemy chcieli przechodzić w jak największą liczbę realizacji kolejnych świadczeń właśnie w taki sposób” – powiedziała wicepremier. Zaznaczyła jednak, że to, które świadczenia zostaną objęte cyfryzacją, będzie przedmiotem ustaleń.”

Fakt, by świadczenia „500 plus” w przyszłości wypłacać w postaci bonu ostro skrytykowała europosłanka PiS Beata Szydło.

„Program Rodzina 500 plus w postaci 'bonów’ to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia. Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!”- napisała na Twitterze Beata Szydło.

W poniedziałek Jadwiga Emilewicz, w rozmowie z Business Insider Polska, zapewniła, że nie ma żadnych planów, by zmieniać program 500 plus.

„Program 500 plus to szerokie wsparcie rodzin, które samodzielnie decydują o wydatkach. Chciałam uspokoić panią premier Beatę Szydło, autorkę tego programu, że żadne tego typu zmiany nie były dyskutowane” – powiedziała wicepremierka.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*