Jaki wbija szpilę Gowinowi: Jego reformy to porażka!
Jaki krytykuje Gowina. Za reformy z czasów PO i umocnienie „lewactwa i gender” na uczelniach.

Patryk Jaki udzielił wywiadu „Polsce The Times”, w którym krytykuje wicepremiera. Jaki został zapytany o stwierdzenie Gowina, że mimo reform sytuacja w sądach się nie poprawiła i zasugerował, by resort sprawiedliwości wziął przykład z jego rozwiązań, gdy reformował uczelnie wyższe.

Przypomniał, że Jarosław Gowin w rządzie Donalda Tuska pełnił funkcję ministra sprawiedliwości:

Po pierwsze, porównanie jak Gowin był w Ministerstwie Sprawiedliwości z sytuacją teraz. Przypominam, że wprowadzał m.in. system kontradyktoryjny, który spowodował zapaść i spowolnienie w sprawach karnych. Nam udało się to naprawić. Po drugie, też próbował malutkiej w porównaniu do naszej reformy małych sądów. I jak się skończyło? Roczną awanturą na cały kraj, protestami i ostatecznie proces zakończył się zupełną porażką.

Dalej Jaki dowodził, że Gowin swoją reformę robił z „układem III RP”, a w efekcie na uczelniach wyższych „środowiska konserwatywne są niszczone”.

Tylko jakie mamy teraz efekty na uczelniach wyższych tej reformy robionej z układem III RP? Wielu pracowników naukowych, z którymi współpracuję na uczelni, głośno mówi, że środowiska konserwatywne są tam niszczone, a lewactwo i gender są tam tak silne jak nigdy i stanowi główny punkt oporu przeciwko nawet nie rządom PiS, ale całemu państwu

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*