Janniger straszy dziennikarzy i polityków
Janniger przemówił: Dziennikarz i politycy PO staną przed sądem.

„Kroki prawne zostają podjęte”. – zapowiedział na twitterze.

Portal Onet kilka dni temu opublikował tekst wskazujący na powiązania Polskiej Fundacji Narodowej z amerykańską firmą PR-ową White House Writers Group (WHWG). Jak dotąd PFN zapłaciła WHWG za różnego rodzaju usługi niemal siedem milionów dolarów.

Jednak jak ustalił Onet, na liście wydatków WHWG można znaleźć takie związane z Edmundem Jannigerem, byłym asystentem Antoniego Mascierewicza.

Za przelot do USA i zakwaterowanie Jannigera fundacja zapłaciła 6 tys. 284 dolary, czyli około 25 tys. zł. Jak wyjaśniła portalowi nowojorska kancelaria prawna Gordon Law Firm, która reprezentuje Jannigera, na konferencję zaprosiła Antoniego Macierewicza Fundacja Pamięci Ofiar Komunizmu. Z kolei minister poprosił swojego współpracownika, aby „towarzyszył mu w podróży, co pan Janniger zrobił w ramach swoich obowiązków służbowych”.

Za co jeszcze płaci PFN? W raporcie WHWG dużo miejsca zajmują wydatki na jedzenie w restauracjach usytuowanych blisko siedziby WHWG w Waszyngtonie. Średni koszt jednego posiłku wynosi ok. 50 dolarów.

Janniger, poproszony o kontakt w tej sprawie przez dziennikarzy, odesłał ich do nowojorskiej kancelarii prawnej Gordon Law Firm.Teraz jednak zabrał głos, na Twitterze, i zaczął od wytknięcia krytykującym go polityków PO sprawę wydatków na spotkania w „Sowie i przyjaciołach”.

 

Od lat wrogów Antoniego Macierewicza drażni moja współpraca z nim, bo m. in. dzięki publikacjom w Newsmax, jednym z najbardziej opiniotwórczych portali w USA, pokazuję, co naprawdę dzieje się w Polsce i jaki jest dorobek A. Macierewicza

 

– napisał Janniger, a na koniec zadeklarował:

 

Za kłamstwa i oszczerstwa A. Stankiewicz (autor tekstu Onetu – red.) oraz politycy PO staną przed sądem, kroki prawne zostają podjęte.

 

Warto podkreślić, że Janniger w wieku 20 lat został w 2015 r. doradcą Antoniego Macierewicza kiedy ten był szefem MON. Macierewicz był członkiem rządu Beaty Szydło do 2018 roku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*