Jędraszewski: Ekologia to zło. Franciszek mówi zgoła co innego
W istocie „chrześcijanin, który nie troszczy się o świat stworzony, który nie dba o jego rozwój, to chrześcijanin, którego nie obchodzi praca Boga, ten trud zrodzony z miłości Boga do nas – papież Franciszek.

Tymczasem co mówi Jędraszewski?

– To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych – zaznaczył Jędraszewski. Dodał, że takie przekonania są sprzeczne z Biblią, w której napisano „czyńcie sobie ziemię poddaną”, a „Adam panuje nad zwierzętami”.

– To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie. Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga – stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka – zakończył duchowny.

Abp Marek Jędraszewski był we wtorek gościem Telewizji Republika.
Co na to papież Franciszek?

Ziemia jest wasza, uprawiajcie ją; dbajcie, aby się rozwijała!„. Dlatego „również my jesteśmy odpowiedzialni za rozwój ziemi, mamy dbać o rozwój stworzenia, strzec go i starać się, by się rozwijało zgodnie z Jego prawami: my jesteśmy panami stworzenia, nie właścicielami”. Nie możemy „zawładnąć stworzeniem, ale mamy dbać o jego rozwój, wierni Jego prawom”

Papież podkreślił, że zangażowanie w ekologię i ochronę środowiska jest naszą odpowiedzialnością.

Encyklika papieża na temat ekologii:

http://w2.vatican.va/content/dam/francesco/pdf/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si_pl.pdf
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*