Jędraszewski przypuszcza atak na Kaczyńskiego: Stop ideologii singli
Pełnię życia osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym – stwierdził arcybiskup Jędraszewski. Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie – dodał.

Metropolita krakowski w wystąpieniu dla rodzin krytykował „ideologię singli”, która jego zdaniem jest obecnie lansowana i każe żyć „jako samotna wyspa”.

Metropolita zaznaczył, że według modnych dziś koncepcji psychologicznych, człowiek za wszelką cenę powinien się skoncentrować na sobie samym, w imię haseł „bycia sobą” i „realizowania siebie samego”. Jak dodał, bardzo często odbywa się to kosztem innych ludzi.

Metropolita mówił w homilii do tysięcy pielgrzymów zgromadzonych przed ołtarzem polowym przy kalwaryjskiej bazylice, że „pełnię życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych, osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym. – Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotna wyspa. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości. Bez wzajemnych zobowiązań – mówił.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*