Jest decyzja. Hajlujący dyrektor wyleci!
ipn

Tomasz Greniuch, dyrektor IPN we Wrocławiu, budzi wiele kontrowersji. Chodzi o przeszłość mężczyzny, który miał uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez neonazistów. Wcześniej należał też do ONR.

Szef IPN Jarosław Szarek, dyrektor oddziału IPN we Wrocławiu zerwał z ONR w 2013 roku, jednak „Super Express” dotarł do zdjęcia z 2016 roku, na którym Tomasz Greniuch miał bawić się w towarzystwie neonazistów.

„Super Express” informuje, że zdjęcie pochodzi z jednej z imprez neonazistów z 2016 roku. „Widać na niej Greniucha w otoczeniu innych skrajnych prawicowców, w tym dwóch skazanych przez sąd przestępców: Karola L. i Krzysztofa F.” – czytamy.

Swój sprzeciw przeciwko awansowi Greniucha wyrazili działacze opozycji przedsierpniowej i „Solidarności”. Wśród nich jest Władysław Frasyniuk.

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek informuje, powołując się na dwa źródła: z Kolegium IPN i z obozu władzy, że decyzja o dymisji dyrektora wrocławskiego oddziału IPN Tomasza Greniucha już zapadła. Prezes IPN Jarosław Szarek ma o tym poinformować lada chwila, przed jutrzejszym posiedzeniem Kolegium IPN.

Kolegium jest w tej sprawie wyjątkowo jednomyślne i wszyscy jego członkowie uważają decyzję o nominacji Greniucha za błędną i wyjątkowo szkodliwą – dowiedział się nasz dziennikarz.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*