Kaczyński w mieszkaniu Przyłębskiej – tajne spotkanie
W środę, Jarosław Kaczyński spotkał się nie z marszałek Witek i  z prezes TK Julią Przyłębską. Spotkanie z Witek było w sejmie. Do spotkania Kaczyńskiego i Przyłębskiej miało dojść w mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Prezes ustalał i instruował co zrobić w sprawie zaplanowanej na czawrtek rozprawy połączonych trzech izb SN w sprawie pytania Pierwszej prezes tego sądu.Właśnie w środę, jak informowali sejmowi dziennikarze, około południa doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Zaraz po spotkaniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między prezydentem i Sądem Najwyższym oraz między Sejmem i Sądem Najwyższym.

Jak podaje nieoficjalnie dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz, Jarosław Kaczyński tego samego dnia miał spotkać się również z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Do spotkania miało dojść w mieszkaniu prezes TK.

prezes TK Julia Przyłębska po spotkaniu z Kaczyńskim stwierdziła, że otrzymała wniosek marszałek Witek, tym samym zaplanowane na czwartek rozpoznawanie wniosku Małgorzaty Gersdorf przez trzy izby SN „uległo zawieszeniu”.

Dla przypomnienia opinia którą napisała wizytator, sędzia Rusek o sędzi Przyłębskiej.

Sędzia Rusek sprawdziła jakość jej wcześniejszej pracy. W swojej opinii wskazała, że Przyłębska często miała uchylane wyroki, bo: nie przeprowadziła postępowania dowodowego, nie ustaliła istotnych faktów, pisała błędne uzasadnienia (lub po dozwolonym czasie), nie zwróciła uwagi na rozbieżności między zeznaniami świadków a dokumentami. Nie wyciągała też wniosków z wytyków od przełożonych.
Sędzia Rusek dodała, że wątpliwości budzi nie tylko częste uchylanie wyroków, ale również brak stabilności orzeczeń, wysoka absencja w pracy.
1 Komentarz

  1. Czegóż spodziewać się, po ” przybłędzie prawniczej „, niż ślepego posłuszeństwa dla Jarkacza ??? Jak smakował obiadek, Panie Prezesie – na deser, zrobię Panu Loda !!! Ps. ” oni ” NIE mają zielonego pojęcia, o Prawie, patrz Opinia, i ” praca rehabilitacyjna ” stalinisty Jarkacza !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*