Kaczyński z podwójną policyjną ochroną na koszt podatnika
Jarosław Kaczyński podwójnie bezpieczny. Radiowóz i patrol pieszy przed domem prezesa PiS na Żoliborzu. Dodatkowo ma pryawtną ochronę.

Jarosław Kaczyński może od niedawna liczyć na potrójną ochronę. Poza prywatną agencją ochrony, opłacaną z partyjnych pieniędzy PiS, przed jego domem na Żoliborzu od wielu miesięcy stoi radiowóz. W oststnich dniach pojawia się dodatkowo patrol pieszy, który chodzi w kółko willi Jarosława Kaczyńskiego.

W lutym 2019 r. „Stołeczna” informowała o skargach mieszkańców Żoliborza na policyjny pojazd. Radiowóz ma stać często z włączonym silnikiem, a mieszkańcom przeszkadzają spaliny. Obecność policji ma też jednak plusy – w lipcu 2019 r. sąsiadka Jarosława Kaczyńskiego korzystając z obecności patrolu pieszego zgłosiła kradzież różowych hortensji.

– Nie po to zdobywamy umiejętności, zaliczamy szkolenia, żeby teraz robić za ochroniarzy płotu, furtki i kota, który patrzy na to wszystko z okna

– mówi jeden z policjantów.

Od kilku miesięcy patrole policyjne kręcą się także w okolicach ulic Srebrnej i Towarowej, gdzie swoją siedzibę ma spółka Srebrna. Policjanci pilnują także siedziby PiS na Nowogrodzkiej. A wszystko poza protokołem…
2 Komentarze

  1. Żal mi policjantów. Nie po to się uczyli w szkołach policyjnych, aby teraz pilnować domu zwykłego posła!!!! Policjanci są potrzebni do innych zadań!

  2. Super, że mogła zgłosić kradzież, ale jeszcze ciekawiej, że kradzież miała miejsce pod nosem policjantów 😂😂😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*