Kampania PiS z budżetu państwa?
Hanna Gill-Piątek zapytała rząd ile wydał na promocję kampanii „Liczy się Polska” o 770 miliardach (co nie jest prawdą ) środków z Unii na nową kilkuletnią perspektywę.

Odpowiedź przeraża.  6,5 milionów na coś, co w ogóle nie powinno być reklamowane dodatkowo. Oczywiste wydają się podejrzenia, że Morawiecki w ten sposób wydał miliony na kampanię PiS.

Odpowiedź na interpelację nr 23921

w sprawie kampanii „Liczy się Polska”

Odpowiadający: podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich

Warszawa, 08-07-2021

Szanowna Pani Marszałek,

odpowiadając, z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów, na interpelację numer K9INT23921, Pani Poseł Hanny Gill – Piątek oraz grupy Posłów, w sprawie kampanii „Liczy się Polska”, proszę przyjąć informacje przekazane przez Centrum Informacyjne Rządu.

Należy podkreślić, że środki z Unii Europejskiej pomogą wzmocnić polską gospodarkę oraz umożliwią szybsze wyjście z kryzysu wywołanego przez COVID-19. […]

Środki unijne mają pomóc wszystkim Polakom i sprawić, że w naszym kraju będzie żyło się lepiej. […]

KPRM w ramach swoich działań przygotowało materiały graficzne do Internetu, materiały graficzne na nośniki reklamy zewnętrznej oraz 2 spoty informacyjno-promocyjne. Koszt akcji „Liczy się Polska” po stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyniósł 6 500 000 zł brutto. Spoty można było zobaczyć w: TVP, Polsat, TVN, TV Trwam, TV Republica, TVP VOD, iPla (Polsat) oraz usłyszeć w: RMF, stacjach grupy radiowej Time i Polskie Radio.

Warto podkreślić, że to nie są abstrakcyjne środki europejskie. Mają one pomóc Polakom w otrzymaniu szansy na lepszą infrastrukturę drogową, kolejową, internetową, energetyczną. […]

W sprawie udziału Banku Gospodarska Krajowego oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, w akcji „Liczy się Polska”, prosimy o kontakt z tymi instytucjami.

Z wyrazami szacunku

Jarosław Wenderlich
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*