Koronawirus w Polsce – 47 zarażonych
Nie żyje 57-letnia kobieta leczona w poznańskim szpitalu. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Pacjentka była w ciężkim stanie – była podłączona do respiratora, w stanie śpiączki farmakologicznej.

Pacjentka była psychologiem w poradni. Zmarła w godzinach rannych.


 

11 marca 2020

Trzy nowe przypadki koronawirusa, razem to 47 w całej Polsce!

Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.


11 marca 2020

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach pacjentów zakażonych koronawirusem. Łącznie w Polsce z tego powodu leczonych jest już 47 pacjentów.

Są to dwie osoby z województwa podkarpackiego oraz jednej osoby z województwa wielkopolskiego. Pacjenci przebywają w szpitalach w Rzeszowie i Poznaniu.


11 marca 2020

Ministerstwo Zdrowia właśnie poinformowało o 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem!

Razem daje to 44 zakażonych w Polsce. Nowe przypadki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica),3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (2), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (6), Raciborzu (5), Krakowie, Poznaniu (2), Cieszynie (3), Lublinie (6), Łańcucie, Łodzi (2), Opolu, Ostródzie (2), Oleśnicy, Sosonowcu, Chorzowie, Zawierciu.


11 marca 2020

Kolejne cztery przypadki koronawirusa zostały potwierdzono w Polsce – podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (4), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (4), Raciborzu (5), Krakowie, Poznaniu (2), Cieszynie (3), Lublinie (2), Łańcucie, Łodzi, Opolu, Ostródzie (2).


11 marca 2020

Potwierdzone zostały dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Cieszynie i Łodzi. Liczba zakażonych wzrosła do 27. 

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (4), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (4), Raciborzu (5), Krakowie, Poznaniu, Cieszynie (3), Lublinie (2), Łańcucie, Łodzi.


11 marca 2020

Potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Nowe przypadki wykryto u młodego mężczyzny w Warszawie oraz u dwóch kobiet w sile wieku – w Łańcucie (Podkarpacie) i w Lublinie. Łącznie chorych jest 25 osób.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (4), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (4), Raciborzu (5), Krakowie, Poznaniu, Cieszynie (2), Lublinie (2), Łańcucie.


10 marca 2020

Pierwszy przypadek na Lubelszczyźnie. Pacjent przebywa w szpitalu w Bełżycach, niebawem zostanie przewieziona do szpitala w Lublinie.

Pacjent pochodzi z Niedrzwicy Dużej. Wojewoda zamyka wszystkie szkoły i przedszkola w miejscowości.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (4), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (3), Raciborzu (5), Krakowie, Poznań, Cieszyn (2), Lublin.


10 marca 2020

21 przypadek zakażenia koronawirusa potwierdzono u młodej kobiety, której stan jest dobry – poinformowało po południu Ministerstwo Zdrowia.

To młoda kobieta. Jej stan jest dobry.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (4), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (3), Raciborzu (5), Krakowie, Poznań, Cieszyn (2).


10 marca 2020

Potwierdzono 20 przypadków koronawirusa. Dwie osoby hospitalizowano w Cieszynie.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (3), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (3), Raciborzu (5), Krakowie, Poznań, Cieszyn (2).


10 marca 2020
W Polsce potwierdzonych zostało 18 przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem.

Według danych ministerstwa zdrowia 467 osób przebywa w szpitalach w związku z podejrzeniem zakażenia. 1014 osób dodatkowo objętych zostało kwarantanną, a ponad cztery tysiące osób nadzorem epidemiologicznym. Zarażonym jest dowódca sił zbrojnych gen. Mika.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (3), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (3), Raciborzu (5), Krakowie, Poznań.


9 marca 2020

Jest 17. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak donosi Radio ZET, zakażona jest kobieta z województwa wielkopolskiego, przebywa w szpitalu w Poznaniu.

W całej Polsce 170 osób jest hospitalizowanych i diagnozowanych w kierunku koronawirusa, a 4 tysiące osób jest objętych kwarantanną domową.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (3), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (2), Raciborzu (5), Krakowie, Poznań.


9 marca 2020

W Polsce zanotowano 16 przypadków zachorowań na koronawirusa.


9 marca 2020

W Polsce zdiagnozowano już 15 pacjentów, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Kolejne 3 przypadki odnotowano w Raciborzu.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (2), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (2), Raciborzu (5), Krakowie (2).


9 marca 2020

Jest 12. potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce. To mężczyzna, który przebywa w szpitalu w Krakowie, a w ostatnim czasie był we Włoszech na nartach.

Jego stan jest dobry. Pacjent przebywa w izolatce. Czuje się dobrze – powiedział Jerzy Friediger – dyrektor szpitala, w którym przebywa pacjent.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (2), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (2), Raciborzu (2), Krakowie.


8 marca 2020

W niedzielę wieczorem ministerstwo zdrowia poinformowało o trzech nowych pacjentach zarażonych koronawirusem w Polsce. „Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie” – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo zdrowia informuje, że pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala. „Pacjent z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą. Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch” – czytamy. W tym momencie służby sanitarne lokalizują osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonymi koronawirusem.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu (2), Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie (2), Raciborzu (2).


8 marca 2020

Ministerstwo Zdrowia informuje o dwóch nowych przypadkach koronawirusa.

Jeden z pacjentów przebywa w szpitalu w Warszawie (kobieta), drugi w Raciborzu (mężczyzna).

Mężczyzna przyjechał do Polski autokarem z Włoch. Kobieta, która nie jest Polką dostała się do naszego kraju samolotem. Służby dotarły już prawie do wszystkich, którzy powinni być w kwarantannie.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu, Ostródzie (2), Zielonej Górze, Warszawie, Raciborzu.


7 marca 2020
Minister zdrowia Łukasz Szumowski na poinformował przed chwilą na konferencji, że mamy już 6 przypadek potwierdzonego koronawirusa.

Jest to pacjent który podróżował autobusem z Niemiec. Pacjent czuje się dobrze.

Obecnie pacjenci zarażeni koronawirusem przebywają w szpitalach w Szczecinie (2), Wrocławiu, Ostródzie (2), Zielonej Górze.

 

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*