Kuchciński, mimo rezygnacji pobierał marszłkowską pensję przez całą kadencję!
Po tym, jak Marek Kuchciński zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu,  otrzymywał nadal wynagrodzenie przysługujące marszałkowi – ustaliła Wirtualna Polska.

Według oświadczenia majątkowego za 2019 rok, Kuchciński otrzymał 30 062,40 zł tytułem parlamentarnej diety, a także 9 921,72 zł poselskiego uposażenia. Najwięcej zarobił dzięki pensji marszałka Sejmu, bo 188 225,64 zł.

Kancelaria Sejmu twierdzi, że miał do tego prawo na podstawie przepisów, mimo że zrezygnował 9 sierpnia 2019 roku. Problem w tym, że przepisy mówią o odwołaniu z funkcji, a Kuchciński zrezygnował osobiście. Mimo braku głosowania nad odwołaniem od dnia rezygnacji do końca poprzedniej kadencji Sejmu, dostawał miesięcznie ok. 17 tys. zł marszałkowskiej pensji.

– Marszałek Sejmu Marek Kuchciński po zaprzestaniu pełnienia funkcji nie otrzymał odprawy. Jednocześnie na podstawie ustawy z 31 lipca 1981 r. o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe art. 5 ust.1 pkt. 3 otrzymywał przez trzy miesiące wynagrodzenie w wysokości przysługującej Marszałkowi Sejmu

– informuje Wirtualną Polskę Centrum Informacyjne Sejmu.

Przypomnijmy, że Kuchciński wzorem Karczewskiego nie opuścił po rezygnacji willi, którą sejm wynajął dla niego!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*