Kuchciński, mimo rezygnacji pobierał marszłkowską pensję przez całą kadencję!
4.3
(36)

Po tym, jak Marek Kuchciński zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu,  otrzymywał nadal wynagrodzenie przysługujące marszałkowi – ustaliła Wirtualna Polska.

Według oświadczenia majątkowego za 2019 rok, Kuchciński otrzymał 30 062,40 zł tytułem parlamentarnej diety, a także 9 921,72 zł poselskiego uposażenia. Najwięcej zarobił dzięki pensji marszałka Sejmu, bo 188 225,64 zł.

Kancelaria Sejmu twierdzi, że miał do tego prawo na podstawie przepisów, mimo że zrezygnował 9 sierpnia 2019 roku. Problem w tym, że przepisy mówią o odwołaniu z funkcji, a Kuchciński zrezygnował osobiście. Mimo braku głosowania nad odwołaniem od dnia rezygnacji do końca poprzedniej kadencji Sejmu, dostawał miesięcznie ok. 17 tys. zł marszałkowskiej pensji.

– Marszałek Sejmu Marek Kuchciński po zaprzestaniu pełnienia funkcji nie otrzymał odprawy. Jednocześnie na podstawie ustawy z 31 lipca 1981 r. o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe art. 5 ust.1 pkt. 3 otrzymywał przez trzy miesiące wynagrodzenie w wysokości przysługującej Marszałkowi Sejmu

– informuje Wirtualną Polskę Centrum Informacyjne Sejmu.

Przypomnijmy, że Kuchciński wzorem Karczewskiego nie opuścił po rezygnacji willi, którą sejm wynajął dla niego!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.3 / 5. Głosy: 36

Oceń jako pierwszy!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*