Kukiz po spotkaniu z Kaczyńskim. Wygryzie Ziobrę?
screen

Paweł Kukiż, po tym, jak PSL zerwał z nim sojusz i wykluczył z tzw. Koalicji Polskiej – spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Podczas rozmowy z prezesem PiS Kukiz poruszył wszystkie kluczowe dla niego programowo kwestie.

– Prezes Kaczyński nie powiedział „tak”, nie powiedział też „nie”. Ale generalnie jest zainteresowany przedyskutowaniem tematu dnia referendalnego raz na dwa lata, w środku kadencji, ordynacji i kwestii sędziów pokoju. Nie składał jednak żadnych deklaracji

– przyznał po spotkaniu Kukiz dla wp.pl

Sędziami pokoju od kilku tygodni zajmuje się w Pałacu Prezydenckim Kinga Duda. Paweł Kukiz jeszcze przed wyborami spotkał się z Andrzejem Dudą i uzyskał wsparcie dla swojego projektu.

Realizacja proponowanych przez Kukiza postulatów mogłaby zacieśnić relacje między obozem rządzącym a formacją Kukiz’15. Jak informuje wp.pl, Jarosław Kaczyński da zielone światło na przeforsowanie ustawy w tej sprawie. A to jest kolejny krok do wzmocnienia współpracy PiS z Kukiz’15.

Już w ubiegłym roku Jarosław Kaczyński proponował Pawłowi Kukizowi biorące miejsce na liście wyborczej w wyborach do Sejmu. Dzisiaj Kukiz nie wyklucza jednoznacznie koalicji z partią rządzącą.

Partia Zbigniewa Ziobry ma przygotowany swój projekt m.in. w sprawie sędziów pokoju. Do tej pory prezydent nie konsultował się z Ziobrą. Panowie nie przepadają za sobą.
1 Komentarz

  1. Najbardziej prawdomowny jest p. Kaczmarek. To widac i slychac w kazdej jego wypowiedzi. Za falszywe zeznania nie zostal skazany dlatego, zo klamal we wlasnej sprawie. A jak juz ktos zacznie raz klamac, to brnie dalej. najwazniejszy temat i zadanie dla lze mediow – sklocic Ziobre z Kaczynskim. Nic innego sie nie liczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*