TVP dostanie od PIS prawie 2 mld zł – „to wina Tuska”
screen

Misja Jacka Kurskiego jest coraz droższa.  W 2017 roku media publiczne dostały z budżetu państwa dodatkowe 980 milionów zł, w 2018 r. było to już 1,2 miliarda zł. W 2020 roku misja Jacka Kurskiego będzie kosztowała nawet 1,95 miliarda zł.

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. Pod projektem podpisali się m.in. Iwona Arent, Marek Suski, Jacek Świat i Ryszard Terlecki. Projekt, ma wynikać z braku adekwatnego, stabilnego, przewidywalnego i długofalowego publicznego finansowania mediów publicznych w Polsce. Zdaniem posłów, winę za ten stan rzeczy ponosi rząd Donalda Tuska, który uchwalił ustawę znacznie poszerzającą krąg osób zwolnionych z płacenia abonamentu.

W 2018 roku na 6,6 milionów abonentów, 3,7 miliona było zwolnionych z obowiązku. Dodatkowo, z tych , którzy mają obowiązek abonament płacić, robi to zaledwie co trzeci.

W uzasadnieniu do ustawy, posłowie twierdzą, że przekazanie Jackowi Kurskiemu pieniędzy z budżetu państwa jest wykonaniem postanowienia TK oraz zaleceń Rady Europy.

Czyżby?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*