Kurski odwołany. Chce zemsty na Dudzie
screen

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Przed odwołaniem Kurski zażądał odwołania Marzeny Paczuskiej – przedstawicielki Dudy w zarządzie TVP.

Rada Mediów Narodowych wprowadziła zmiany w zarządzie TVP w marcu 2019. Na życzenie prezydenta weszła do niego była szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska.

Dlaczego prezydent Andrzej Duda chciał, by Paczuska znalazła się w zarządzie TVP? – Bo od dawna był w konflikcie z Jackiem Kurskim. Na jego odwołanie nie chciał się zgodzić prezes Kaczyński.

Teraz z wnioskiem o jej zawieszenie zwrócili się do Rady Nadzorczej TVP prezes stacji Jacek Kurski oraz członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz.

Paczuska, jak zarzucają jej wnioskodawcy, miała stosować taktykę przypadkowych głosowań, wynikających z niezrozumienia materii uchwał. Miała być kontynuowana, choć Kurski i Matyszkowicz mieli większość. Paczuska miała aż 43 razy wstrzymać się od głosowania w sytuacjach trudnych i wymagających podjęcia ryzykownych decyzji.

Pojawia się również zarzut polityczny wobec Paczuskiej. „Pani Marzena Paczuska-Tętnik budowała swą pozycję zawodową na demonstrowaniu utrzymywania doskonałych relacji i licznych kontaktów z Kancelarią Prezydenta. W powszechnym odczuciu była przedstawicielką Głowy Państwa w kierownictwie nadawcy publicznego odpowiedzialnym za reprezentowanie jego interesów w zakresie ekspozycji i wizerunku” – można przeczytać we wniosku.

„Nie informowała jednak nigdy Zarządu Spółki o jakichkolwiek zastrzeżeniach lub oczekiwaniach Kancelarii Prezydenta wobec TVP Natomiast w chwili kryzysu w komunikacji związanym z grożącym wetem Prezydenta do ustawy rekompensatowej nie włączyła się w jakikolwiek odczuwalny sposób do walki o interes Spółki. Zaangażowała się w intrygi i dezinformowanie Głowy Państwa oraz otoczenia Prezydenta co do sposobu przedstawiania Prezydenta na antenach TVP. Doprowadziła w ten sposób do bardzo poważnego kryzysu w otoczeniu instytucjonalnym i legislacyjnym mediów publicznych, zagrażającego utratą finansowania publicznego, tj. najbardziej żywotnych interesów Spółki” – dodają autorzy wniosku, czyli Kurski i Matyszkowicz.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*