Listy poparcia do KSR jakby ujawnione
Kancelaria Sejmu w poniedziałek wieczorem opublikowała wykaz wybranych w marcu 2018 r. członków Krajowej Rady Sądownictwa wraz z liczbą podpisów, które zdobyli.

KRS nie opublikowano pełnych list poparcia kandydatów, które zawierałyby nazwiska osób podpisanych pod kandydaturami, zgodnie z wyrokiem NSA.

Jak wynika z komunikatu, poszczególni kandydaci zostali zgłoszeni:

1)     Dariusz Drajewicz                          – przez grupę 25 sędziów – nominat Ziobry na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Warszawie, wcześniej 20 razy bezskutecznie starał się o awans do sądu wyższej instancji.

2)     Jarosław Dudzicz                           – przez grupę 38 sędziów – nominat Ziobry na prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

3)     Grzegorz Furmankiewicz              – przez grupę 27 sędziów

4)     Marek Jaskulski                             – przez grupę 28 sędziów

5)     Joanna Kołodziej-Michałowicz    – przez grupę 30 sędziów6)     Jędrzej Kondek                              – przez grupę 29 sędziów

7)     Teresa Kurcyusz-Furmanik         – przez grupę 2130 obywateli oraz grupę 32 sędziów – stale przebywa w telewizji Republika, ostatnio zamówiła mszę w intencji KRS.

8)      Mariusz Lewiński                         – przez grupę 2160 obywateli – sędzia w stanie spoczynku ( wg. ustawy nie powinien być wybrany), z wyrokiem dyscyplinarnym.

9)      Ewa Łąpińska                              – przez grupę 29 sędziów – ponad 20 lat nie była w stanie awansować do sądu wyższej instancji, jej pełnomocniczką jest córka Mieczysława Potejki, sędziego powołanego przez Ziobrę na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Krakowie10)    Zbigniew Stanisław Łupina      – przez grupę 57 sędziów

11)    Leszek Mazur                               – przez grupę 40 sędziów – brat Witolda Mazura, prezesa powołanego przez Ziobrę prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Brat zbierał dla niego podpisy poparcia wśród swoich podwładnych.

12)    Maciej Andrzej Mitera                 – przez grupę 25 sędziów – pracował przez kilka lat w Ministerstwie Sprawiedliwości, w lutym 2018 powołany przez Ziobrę na Prezesa Sądu Rejonowego w Warszawie, z wyrokiem dyscyplinarnym.

13)    Maciej Nawacki                           – przez grupę 28 sędziów – ominat Ziobry na prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie; z dyscyplinarką.

14)    Dagmara Pawełczyk-Woicka   – przez grupę 28 sędziów – nominatka i szkolna koleżanka Ziobry na prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie, w Ministerstwie Sprawiedliwości pracowała nad niekonstytucyjnymi ustawami o KRS i sądach powszechnych, walczy ciągle z sędzią Żurkiem.

15)    Robert Pelewicz                          – przez grupę 28 sędziów

16)    Rafał Puchalski                           – przez grupę 25 sędziów – w lutym 2018 powołany przez Ziobrę na prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie, wcześniej przez 2 lata pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości.17)    Paweł Kazimierz Styrna             – przez grupę 26 sędziów – w lutym 2018 powołany przez Ziobrę na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Krakowie.

18)    Mariusz Witkowski                      – przez grupę 31 sędziów

Kancelaria Sejmu wskazuje, że wyżej wymienionych kandydatów poparło łącznie 364 sędziów, z czego 89 udzieliło poparcia więcej niż jednemu sędziemu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*