Ministerstwo Sportu odmówiło sportowcom z zespołem Downa
Dziś dowiedzieliśmy się, że niestety nie dostaną (niepełnosprawni sportowcy) ŻADNEGO wsparcia z Ministerstwa Sportu, o które wnioskowaliśmy w ramach Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2020 roku – informuje fundacja Soni.

24-osobowa reprezentacja Polski do światowych Igrzysk osób z zespołem Downa Trisome Games 2020 , które odbędą się na przełomie marca i kwietnia w Turcji, przygotowuje się od dawna. Polacy wezmą w nich udział po raz pierwszy.

W skład 9-osobowej grupy lekkoatletów weszła m. in. Zofia Dzięcioł, która w zeszłym roku poprawiła swój rekord Europy na 800m (4:07.25).  Oprócz niej na bieżni powinniśmy zobaczyć także brązową medalistkę mistrzostw Europy na 400 m Magdę Dąbrowską. W Turcji na doping kibiców będą czekali również Zuzanna Szymańska, Mikołaj Woźniak, Dominik Ulatowski, Ismael Afana, Kamil Grabowski, Agnieszka Bauer i Filip Walecki.

Podobnie było przed mistrzostwami Europy. Wtedy również start polskich zawodników był uzależniony od wsparcia z zewnątrz. Dzięki zbiórce udało się pozyskać 17 tys. zł. Bez tego nie byłoby rekordu Europy.

Z kolejną zbiórką ruszyli jeszcze w zeszłym roku. Tyle że teraz koszty, które będą musieli pokryć rodzice młodych sportowców są wyższe.

Strona zbiórki https://pomagam.pl/naigrzyska2020

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*