Moim dzieciom nie wolno dać władzy – powiedział jej ojciec Kaczyńskich. Dzisiaj zmarła. Hanna Stadnik.
W wieku 91 lat zmarła Hanna Stadnik „Hanka”. Uczestniczka Powstania Warszawskiego w pułku „Baszta”, sanitariuszka, Bohaterka. A przy tym do ostatnich dni pogodna, energiczna i niezwykle ciepła osoba. Będzie nam Pani brakowało, Pani Hanno. Składam kondolencje rodzinie i bliskim – napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

– Ojciec braci Kaczyńskich był moim kolegą z „Baszty”. Jak Leszek Kaczyński został prezydentem Warszawy i mu gratulowaliśmy, jego ojciec powiedział: „Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi”– powiedziała Hanna Stadnik w  „Faktach po faktach” w TVN 24 w 2018 roku.

Hanna Stadnik, z domu Sikorska urodziła się 23 lutego 1929 roku w Warszawie. W czasie okupacji należała do konspiracji. Była zarejestrowana w V Obwodzie Armii Krajowej Mokotów. Jako uczennica szkoły podstawowej nosiła bibułę i przekazy.

1 sierpnia 1944 roku dołączyła do Powstania Warszawskiego jako „Hanka”. Była w nim sanitariuszką, walczyła głównie na Mokotowie. W Powstaniu brała udział do końca. Ze zrujnowanej Warszawy wyszła z rannymi. Trafiła do obozu przejściowego w Pruszkowie, a później transportem kolejowym przewieziono ją do obozu w Skierniewicach.

Hanna Stadnik wielokrotnie wyrażała swoje zaniepokojenie tym, co obecnie dzieje się w Polsce.

Pod koniec października brała udział w Strajku Kobiet. Poniżej w matriale TVN24 jej wypowiedź.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-wanda-traczyk-stawska-i-hanna-stadnik-poparly-strajk-kobiet-4735845
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*