Morawiecki do dymisji? Dylematy Ziobry po szczycie UE
Rozpoczął się szczyt przywódców Unii Europejskiej w sprawie nowego budżetu i dodatkowego funduszu na odbudowę po pandemii. Zbigniew Ziobro już wie, że nie będzie weta ze strony Polski, tak jak żądał od premiera Morawieckiego.

Dziennikarze RMF FM ustalili, że jeśli doszłoby do zaakceptowania unijnego kompromisu, partia Solidarna Polska, mogłaby zażądać dymisji premiera Mateusza Morawieckiego. Decyzje zostaną podjęte po szczycie w Brukseli.

Zbigniew Ziobro zastanawia się jak wyjść z sytuacji z twarzą. Został całkowicie zlekceważony przez Morawieckigo i Kaczyńskiego. Dodatkowo oliwy do ognia dodał Terlecki, który wczoraj nie dopuścił Ziobry do głosu w sejmie.

Z doniesień RMF FM wynika, że politycy Solidarnej Polski w nieoficjalnych rozmowach używają wobec Mateusza Morawieckiego bardzo mocnych słów. Według stacji po unijnym szczycie, który rozpocznie się 10 grudnia, władze SP zdecydują na temat swojej obecność w koalicji.

Według źródeł RMF FM, zdaniem  współpracowników Morawieckiego Solidarna Polska ukorzy się i ostatecznie z rządu nie wyjdzie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*