Morawiecki ogranicza 14 emeryturę. Dostaniecie mniej
Obiecanki cacanki…

Przez drobną zmianę w założeniach wypłaty czternastej emerytury w 2021 roku, świadczenie otrzyma mniej emerytów, niż zapowiadał to PiS w kampanii wyborczej.

W programie PiS zapisano, że dodatkowe świadczenie – obok wcześniej wprowadzonej na stałe trzynastej emerytury – będzie przysługiwać osobom, których emerytura nie przekracza 120 proc. średniej emerytury.


„Z kolei program w całości obejmie emerytów i rencistów, których świadczenie nie przekroczy ok. 2900 złotych w 2021 r.” – napisano w programie PiS.

Jak podał portal Gazeta.pl, progiem dla wypłaty pełnej czternastej emerytury ma być kwota 2700 zł a rzypomnijmynie 2900 zł. To oznacza, że rząd zmniejszył o 200 złotych próg dla otrzymania pełnego świadczenia. W rezultacie zwiększy się grupa emerytów i rencistów, którzy otrzymają mniejsze czternastki.

W ten sposób rząd może zaoszczędzić nawet około 200 mln zł – podała Gazeta.pl. Z kolei według obecnej struktury wysokości emerytur wypłacanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), ponad milion emerytów otrzyma niższe czternastki.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*