Morawiecki uratował 20 tysięcy Polaków od śmierci
gov.pl

W trakcie X Kongresu Polska Wielki Projekt głos zabrał Mateusz Morawiecki. Chwaląc się nieistniejącymi danymi gratulował sobie sukcesu w walce z koronawirusem.

 

– Polska odpowiedź na COVID-19 w tej pierwszej odsłonie była właściwa. Pamiętam ten dzień, 13 marca. Nie jestem zabobonny, ale to był też piątek, kiedy podjęliśmy pierwsze decyzje o zamknięciu wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Otrzymywałem potem mnóstwo telefonów kwestionujących to podejście, czy warto to robić dla kilku zgonów, przecież to wszystko jest niesprawdzone, nie warto tak reagować. Ale dzisiaj to wiemy, potwierdzają to instytuty zagraniczne również, że ocaliliśmy tym samym co najmniej 20 tysięcy istnień ludzkich. I ta wartość życia człowieka przyświecała nam wtedy, przyświeca i dzisiaj przy kolejnych odpowiedziach, których udzielamy, gdzie chcemy znaleźć najlepszy środek, złoty środek pomiędzy odpowiedzią na problemy w służbie zdrowia z koronawirusem i problemy gospodarcze, które ta pandemia ze sobą niesie 

– stwierdził premier.

– Dzisiaj nie można zatem również lekceważyć tych wielkich wyzwań, o progu których świat stanął wraz z pandemią koronawirusa – dodał.

A respiratorów nie dowieźli, łóżek nie ma, kończą się testy….
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*