Nawacki knebluje usta olsztyńskim sędziom
tvn24

Sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie zbuntowali się i wezwali prezesa sądu Macieja Nawackiego do nieutrudniania pracy sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Nawacki demonstracyjnie podarł apel sędziów i przerwał zebranie.

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie zorganizowano zebranie, na którym sędziowie odrzucili sprawozdanie roczne z działalności sądu za rok 2019. Sędziowie wezwali prezesa sądu Macieja Nawackiego, by nie przeszkadzał w pracy zawieszonemu w obowiązkach Pawłowi Juszczyszynowi.

Sędziowie wyrazili solidarność z Juszczyszynem i zaapelowali o przyjęcie w sumie trzech uchwał: jedna dotyczyła zaniechania działań w sprawie sędziego Juszczyszyna, który został zawieszony w obowiązkach, druga – wyrażała dezaprobatę po przyjęciu ustawy represyjnej wobec sędziów. „Narusza ona traktatowe zobowiązania Polski, marginalizuje znaczenie samorządu sędziowskiego i podporządkowuje wymiar sprawiedliwości władzy politycznej” – stwierdzili sędziowie, którzy wezwali tym samym członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa, aby zrezygnowali. Po trzecie – sędziowie chcieli, aby uchwały zostały przekazane do prezydenta i do władz ustawodawczych.

 

 

Na zebraniu pojawił się sędzia Paweł Juszczyszyn, zawieszony przez Izbę Dyscyplinarną. Złożył on podpis na liście uczestników zebrania. Nie mógł brać w nim aktywnego udziału, ale – ponieważ miało ono charakter publiczny – został wpuszczony na salę.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*