Niedzielski blokuje wielki sukces Morawieckiego!
O konflikcie na linii Mateusz Morawiecki – Adam Niedzielski donosi RMF FM. Chodzi o chińskie szczepionki na Covid-19. Morawiecki prosił samego prezydenta o pomoc, jednak Niedzielski mówi STOP.

Według RMF FM, od kilku tygodni otoczenie premiera interesuje się chińskimi szczepionkami i próbuje sondować, jakie zdanie na ich temat mają Polacy. Dziennikarz radia Krzysztof Berenda, zwraca uwagę, że sprowadzenie do Polski milionów sztuk chińskiego preparatu pozwoliłoby premierowi Morawieckiemu na ogłoszenie sukcesu.

„Adam Niedzielski mówi wprost, że nie będzie ryzykował zdrowiem Polaków. Jego zdaniem, najpierw szczepionki z Chin trzeba dokładnie przebadać. Nie tylko w polskich laboratoriach, ale także europejskich”

– czytamy w rmf24.pl.

Niedzielski na konferencji przyznał, że preparat chiński nie ma certyfikacji nawet na Węgrzech, gdzie została już użyta szczepionka.

Dopóki nie będzie wyników, nie będzie możliwości żeby narażać Polaków

– mówi minister zdrowia.

Z informacji ministra wynika, ze chińska szczepionka nie jest nam już potrzebna. Mamy wystarczająco zakontraktowane ilości szczepionki od dostawców, którzy współpracują z Unią Europejską.

Morawiecki zbroił niepotrzebne zamieszanie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*