Nowe podatki od PiS w 2021. Część V- kolejne podwyżki i nowe „opłaty”
W przyszłym roku wzrośnie lub pojawi się kilkanaście podatków. Wszystkie uderzą nas po kieszeni! A Duda mówił: nie zgodzę się i nie podpiszę żadnej podwyżki podatków!

1. Abonament RTV

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w 2021 roku zapłacimy większy abonament radiowo-telewizyjny. Podwyżka w skali roku wynosi od 6 do prawie 22 zł.

2. Podatek od spółek komandytowych

Od 2021 r. spółki komandytowe będą płacić nową daninę – staną się podatnikami CIT. Do tej pory nigdy nie były podatnikami podatku dochodowego. Oznacza to duże koszty dla tysięcy rodzinnych, małych polskich firm.

3. Opłata przekształceniowa (po likwidacji OFE)

 Otwarte Fundusze Emerytalne ostatecznie miały zostać zlikwidowane w połowie tego roku, a pieniądze miały trafić na Indywidualne Konta Emerytalne. Jednak epidemia koronawirusa wstrzymała plany. Rząd planuje zrobić to w 2021 roku. Stracimy 15 % tego co odłożyliśmy w OFE.

4. Podatek handlowy

W budżecie na 2021 rok zaplanowany jest podatek handlowy. Ma on zacząć obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Dla przeciętnego Kowalskiego oznacza to wzrost cen żywności i artykułów przemysłowych.

Dodatkowo w 2021 roku powinny zostać wprowadzone: podatek od plastiku, podatek od węgla, podatek cyfrowy. Te akurat wprowadzi UE.

Seria: NOWE PODATKI 2021

Nowe podatki od PiS w 2021. Część I – prąd

 

Nowe podatki od PiS w 2021. Część II – kierowcy i właściciele samochodów

 

Nowe podatki od PiS w 2021. Część III – PIT i podatki lokalne

 

Nowe podatki od PiS w 2021. Część IV- podatki „spożywcze”

 

Nowe podatki od PiS w 2021. Część V- kolejne podwyżki i nowe „opłaty”
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*