Obajtek Człowiekiem Wolności 2020
Człowiek Wolności tygodnika Sieci przywrócił Polakom wiarę w patriotyzm gospodarczy – dumnie głosi tygodnik „Sieci (prawdy)”.

Peany na cześć byłego wójta Pcimia wygłosili:

Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika Sieci – zauważył, że to właśnie Daniel Obajtek sprawił, że w mediach jest dziś więcej polskiej własności, co niewątpliwie służy interesowi Polski.

Michał Karnowski, członek Grupy Medialnej Fratria  powiedział: „Nagradzamy tych, którzy przełamują niemożności, bezwładność, imposybilizmy i dbają o polską własność, która jest gwarantem wolności”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał, że to człowiek niezwykły – niezwykły menedżer, działacz społeczny, patriota, który już zrobił dla Polski bardzo dużo i z pewnością uczyni jeszcze więcej.

Marszałek Elżbieta Witek doceniała ambicję, determinację, odpowiedzialność i troskę o wolność, które cechują tegorocznego laureata.

Premier Piotr Gliński podkreślił, że Daniel Obajtek ma ogromny udział krzewieniu wolności.

Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin stwierdził, że Polska potrzebuje takich menedżerów, którzy podejmują się zawsze nowych wyzwań i mają niespożytą energię.

Minister Marcin Warchoł docenił społeczną odpowiedzialność i zaangażowanie Obajtka w budowanie polskiej wspólnoty.

Prezes NBP Adam Glapiński zwrócił uwagę, że to wyróżnienie za wzorcowy sposób myślenia o państwie i wolności, jaki reprezentuje jego prezes.

Poprzednio tytuł otrzymali:

2013: Krzysztof Szwagrzyk

2014: Jarosław Marek Rymkiewicz

2015: Andrzej Duda

2016: Jarosław Kaczyński

2017: Julia Przyłębska

2018: Piotr Gliński

2019: Mateusz Morawiecki

2020: Daniel Obajtek

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*