Odmówił ścigania Ziobry. Z radcy prawnego został prokuratorem okręgowym
Nowym Prokuratorem Okręgowym w Lublinie został Robert Malicki. To były radca prawny, który w zawodzie pracuje zaledwie od trzech lat.

Kariera Roberta Malickiego nabrała tempa w 2016 r. Wtedy otrzymał prokuratorską nominację. Wcześniej był radcą prawnym. Na początku trafił do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, następnie został oddelegowany do pracy w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu. Jednak prawdziwy awans przyszedł dopiero pod koniec stycznia 2020 r., kiedy to został szefem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Robert Malicki nie ma żadnego doświadczenia w pracy na kierowniczych stanowiskach. Tymczasem podlegać mu będzie około 100 śledczych oraz 15 prokurator rejonowych.

Wykazał się kiedy odstąpił od skierowania do Sądu Rejonowego wniosku o ukaranie Zbigniewa Ziobro. Chodzi o sprawę agitacji wyborczej, do której miało dojść w zamojskim Ratuszu. Odbyło się to w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu.Prokurator uznał to za „przejaw sympatii” do polityka. Jego zdaniem spotkanie miało charakter informacyjny.

Prokuraturę zawiadomili radni Koalicji Obywatelskiej, Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak. Ich zdaniem była to ewidentna agitacja wyborcza na terenie urzędu administracji samorządowej, co jest złamaniem przepisów kodeksu wyborczego. Tymczasem prokurator Robert Malicki nie dopatrzył się niczego złego.
1 Komentarz

  1. Pan prokurator Malicki to działacz przykościelnych stowarzyszeń w Zamościu (poczytajcie KRS-y). Z tego samego kręgu pochodzi minister Moskwa. W Zamościu kuria rządzi wszystkim pracownicy radia katolickiego i szkoły katolickiej zajmują dyrektorskie stołki i robią co chcą. Nawet prezydent miasta musi się słuchać Biskupa. To jest Palermo nie Padwa północy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*