Odmówił ścigania Ziobry. Z radcy prawnego został prokuratorem okręgowym
Nowym Prokuratorem Okręgowym w Lublinie został Robert Malicki. To były radca prawny, który w zawodzie pracuje zaledwie od trzech lat.

Kariera Roberta Malickiego nabrała tempa w 2016 r. Wtedy otrzymał prokuratorską nominację. Wcześniej był radcą prawnym. Na początku trafił do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, następnie został oddelegowany do pracy w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu. Jednak prawdziwy awans przyszedł dopiero pod koniec stycznia 2020 r., kiedy to został szefem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Robert Malicki nie ma żadnego doświadczenia w pracy na kierowniczych stanowiskach. Tymczasem podlegać mu będzie około 100 śledczych oraz 15 prokurator rejonowych.

Wykazał się kiedy odstąpił od skierowania do Sądu Rejonowego wniosku o ukaranie Zbigniewa Ziobro. Chodzi o sprawę agitacji wyborczej, do której miało dojść w zamojskim Ratuszu. Odbyło się to w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu.Prokurator uznał to za „przejaw sympatii” do polityka. Jego zdaniem spotkanie miało charakter informacyjny.

Prokuraturę zawiadomili radni Koalicji Obywatelskiej, Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak. Ich zdaniem była to ewidentna agitacja wyborcza na terenie urzędu administracji samorządowej, co jest złamaniem przepisów kodeksu wyborczego. Tymczasem prokurator Robert Malicki nie dopatrzył się niczego złego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*